ثبت بالاترین تورم امسال کانادا
  • 0 نظر
  • 805 بازدید
  • شنبه 29 آذر 1399

ثبت بالاترین تورم امسال کانادا

متوسط نرخ تورم کانادا در ۱۲ ماه منتهی به نوامبر با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به یک درصد رسید که این نرخ تورم، ۰.۲ درصد بالا‌تر از نرخ قبلی برآورد شده توسط کارشناسان و بیشترین تورم ثبت شده در این کشور طی ۱۱ ماه اخیر محسوب می‌شود.
ثبت بالاترین تورم امسال کانادا
5 از 5 بوسیله 1 رای

به گزارش ایسنا به نقل از گلوب اند میل، متوسط نرخ تورم کانادا در ۱۲ ماه منتهی به نوامبر با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به یک درصد رسید که این نرخ تورم، ۰.۲ درصد بالا‌تر از نرخ قبلی برآورد شده توسط کارشناسان و بیشترین تورم ثبت شده در این کشور طی ۱۱ ماه اخیر محسوب می‌شود.

در بین بخش‌های مختلف، بیشترین تورم مربوط به مواد غذایی و نوشیدنی با ۱.۹ درصد بوده است. تورم آب و برق نیز ۱.۸ درصد و مراقبت‌های درمانی با ۱.۷ درصد اندازه گرفته شده است. از سوی دیگر کمترین تورم مربوط به بخش لباس و پوشاک با منفی ۳.۲ درصد و حمل و نقل با منفی ۰.۱ درصد بوده است.

 

طبق اعلام مرکز آمار کانادا، تورم ماهانه در ماه نوامبر با ۰.۳ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۰.۱ درصد رسیده است. هسته تورمی نیز که تغییرات قیمتی انرژی و مواد غذایی را به دلیل نوسانات بالای آن‌ها در نظر نمی‌گیرد تا پایان این ماه با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل خود به ۰.۱ درصد رسیده است.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  3     +     1   =
نشانی :

خیابان ولی‌عصر، بالاتر از پارک ساعی، نبش ساعی دوم، بـرج تـجـاری اداری الماس سـاعی،‌ طبـقـه پنـجـم

لطفا چند لحظه منتظر بمانید...