تجارت ایران و ترکیه در شوک!!!
  • 0 نظر
  • 717 بازدید
  • سه شنبه 25 آذر 1399

تجارت ایران و ترکیه در شوک!!!

ارزیابی‌ها از تجارت مشترک میان ایران و ترکیه نشان می‌دهد که با توجه به کاهش صادرات ایران به این همسایه غربی ترکیه جایگاه خود در میان شرکای تجاری ایران را از دست داده است و در حال حاضر اصلی‌ترین مقاصد صادراتی ایران - عراق، چین، امارات متحده عربی و افغانستان بوده‌اند.
تجارت ایران و ترکیه در شوک!!!
5 از 5 بوسیله 2 رای

به نقل از ایسنا، از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی تا پایان ماه اکتبر ایران حدودا به ترکیه ۷۹۵ میلیون دلار کالا صادر کرده که این رقم در قیاس با مدت مشابه سال قبل کاهشی ۷۴ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین ایران در ۱۰ ماهه ابتدایی سال جاری میلادی از ترکیه حدودا یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون دلار کالا وارد کرده که این عدد نیز در قیاس با مدت مشابه سال قبل کاهشی ۲۹ درصدی را نشان می‌دهد. در سال ۲۰۱۹ این آمار از یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار عبور کرده بود. به این ترتیب تراز تجاری ایران در همکاری با ترکیه حدود ۱.۷ میلیارد دلار کاهش یافته است.

اصلی‌ترین کالاهای صادراتی ایران به ترکیه را مواد پلاستیکی، مس، روی، کود، آلومینیوم، سوخت‌های معدنی و سنگ‌های قیمتی تشکیل می‌دهند و همچنین اصلی‌ترین کالاهای وارداتی از ترکیه دیگ‌های بخار آب گرم، ماشین‌آلات و وسائل مکانیکی، توتون و تنباکو، کاغذ و مقوا و همچنین چوب و اجزای آن بوده است.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  چهار     -     چهار   =
نشانی :

خیابان ولی‌عصر، بالاتر از پارک ساعی، نبش ساعی دوم، بـرج تـجـاری اداری الماس سـاعی،‌ طبـقـه پنـجـم

لطفا چند لحظه منتظر بمانید...