کدام مناطق بیشترین معاملات مسکن را دارند
  • 0 نظر
  • 932 بازدید
  • دوشنبه 10 آذر 1399

کدام مناطق بیشترین معاملات مسکن را دارند

بر این اساس، منطقه ۵ در فروردین ماه امسال با در اختیار گرفتن سهم ۱۵.۵ درصدی از کل معاملات، بیشترین درصد را به خود اختصاص داده است.
کدام مناطق بیشترین معاملات مسکن را دارند
5 از 5 بوسیله 1 رای

در گزارشی که بانک مرکزی از ماه‌های مختلف امسال منتشر کرده، توزیع مناطق شهر تهران بر حسب سهم از تعداد معاملات انجام شده قابل مشاهده است. بر این اساس، منطقه ۵ در فروردین ماه امسال با در اختیار گرفتن سهم ۱۵.۵ درصدی از کل معاملات، بیشترین درصد را به خود اختصاص داده است.

سایر مناطق رقم ۲۷.۶ درصدی دارد اما با توجه به جمع شدن مناطق مختلف، در نهایت سهم هر یک از آنها اندک می‌شود. یعنی منطقه ۵ در مجموع بیشترین معاملات مسکن را داشته است.

بعد از منطقه ۵، منطقه ۳ با در اختیار گرفتن سهم ۸.۵ درصدی از معاملات، رتبه بعدی معاملات را به خود اختصاص داده است. منطقه ۴، ۱۰، ۱ و ۷ در رتبه‌های بعدی سهم خود از تعداد معاملات انجام شده قرار دارند.

و اما در آبان ماه نیز منطقه ۵ در تعداد معاملات پیشتاز بود اما سهم آن از ۱۵.۵ در فروردین ماه به ۱۲.۱ درصد در آبان ماه رسیده است. رتبه بعدی در این ماه مربوط به منطقه ۱۰ با سهم ۸.۶ درصدی است که در ابتدای سال در رتبه چهارم قرار داشت.

از جمله محله‌های قرار گرفته در منطقه ۵ که در طول این یک سال بیشترین سهم از تعداد معاملات را داشته، می‌توان به پونک، شهران، آریاشهر، مهران، فرحزاد، شهرزیبا، جنت‌آباد، باغ فیض، سردار جنگل، کن وسولقان، شهرک آپادانا، شهرک اکباتان و اشرفی اصفهانی اشاره کرد.

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  یک     +     یک   =
نشانی :

خیابان ولی‌عصر، بالاتر از پارک ساعی، نبش ساعی دوم، بـرج تـجـاری اداری الماس سـاعی،‌ طبـقـه پنـجـم

لطفا چند لحظه منتظر بمانید...